Akce a novinky

Smržovská hledačka s pořadovým číslem 3 a letní slavnost již tento víkend

Pro ty, kteří k nám do Parkhotelu chtějí přijít pěšky ze směru od Jablonce nad Nisou, máme hledačku pro cestu od rozhledny Nisanka v Nové Vsi nad Nisou. (Podrobnosti najdete v sekci Volný čas.) To se může hodit právě tento víkend, kdy se v areálu celého lesoparku koná již 25. ročník Letní slavnosti Eurion. Jste srdečně zváni.

Smržovské hledačky aneb Bez mobilu, bez majlu věnujem se detailu

Již několik týdnů si dvě hledačky můžete projít přímo ve Smržovce. Hledačka neboli quest je cesta, zábava i poučení. Je to hra. Hráli jste někdy šipkovanou nebo hledali poklad? Určitě ano. I v questingu si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než tužku a list papíru, na kterém je, většinou formou veršů, popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude váš. Je to jednoduché. Tato hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí. List papíru, na kterém je mapa a úkoly, dostanete v Parkhotelu nebo smržovském infocentru. Podrobné informace včetně mapy a úkolů najdete na našich webových stránkách Volný čas – hledačky, aktuální informace na facebooku – Smržovské hledačky. Hledačka je vhodná pro jednotlivce, rodiny i skupiny všech věkových kategorií.

PARKHOTEL Smržovka - hotel s historií již od roku 1901

Stránky procházejí kompletní rekonstrukcí. Děkujeme za pochopení.

 

Vítejte…

 

Náš hotel se nachází v klidné části města Smržovka v Jizerských horách uprostřed rozsáhlého lesoparku v zóně pobytové rekreace.

Jsme součástí Sdružení cestovního ruchu Jizerské hory a při dvou a vícedenním pobytu u nás získáte výhody nejen v lyžařských areálech, ale i při návštěvě bazénu, aquaparku, dinoparku, IQParku, lezecké stěny nebo muzea hraček a bobové dráhy.


Nabízíme dvou až čtyřlůžkové pokoje s možností přistýlky, také pokoje rodinné s dvěma oddělenými ložnicemi, dětská postýlka pro nejmenší včetně lůžkovin je k zapůjčení, celková kapacita až 40 ubytovaných. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení, televizi a dostupnou WiFi síť, jižní pokoje v prvním podlaží mají balkon. Ze všech je krásný výhled na Jizerské hory a Krkonoše nebo na Černostudniční hřeben. Ubytovat se můžete i s domácím zvířetem. Pro skupiny cena ubytování vždy dohodou.


V restauraci ubytovaným i veřejnosti nabízíme denní menu i stálý jídelní lístek, snídaně podáváme formou švédského stolu. K dispozici je restaurace nekuřácká i kuřácká, v létě venkovní sezení s udírnou i příležitostným grilováním a terasa s výhledem na Jizerské hory a Krkonoše. Kompletně zajistíme svatební hostinu, soukromou oslavu i firemní akci.

 

Nabízíme kvalitní a dostupné služby širokému spektru zákazníků. Součástí hotelu je společenský víceúčelový sál s barem, okolí Parkhotelu i hotel sám je vhodný také pro pořádání akcí pro celou rodinu. Rozsáhlý lesopark je již historicky určen především k relaxaci a odpočinku, pro malé návštěvníky je k dispozici dětské hřiště.

 

Smržovka v Jizerských horách patří do zóny pobytové rekreace a leží na křižovatce několika turistických značených cest, které umožňují návštěvníkům důkladně poznat nejsevernější české hory. Celá řada rozhleden, vodních nádrží, architektonických zajímavostí, sjezdových a běžeckých lyžařských tratí i chráněných území Smržovku předurčuje k rekreačnímu využití a jako výchozí bod ve všech ročních obdobích. Přímo ve Smržovce můžete navštívit muzeum místní historie, muzeum panenek, ale také muzeum obrněné techniky. K dispozici je sportovní hala, fotbalové hřiště, sportovní střelnice, tenisové kurty, vyjížďky na koních - v zimě skijöring, okruh pro běžecké lyžování i lyžařský vlek. Najdete tu také legendární sáňkařskou dráhu.

 

Parkhotel je hotel rodinný, svou historii začal psát již v roce 1901 a je ideálním místem pro Vaši dovolenou v jakékoliv roční době, je vhodný pro soukromé a firemní akce i různá soustředění. Leží uprostřed městského lesoparku, kde první promenádní cesty byly upraveny v roce 1840. Máme pro Vás připraveny návrhy výletů pěších, na kole i na běžkách. Nabízíme aktivní putování vhodné i pro rodiny s dětmi i trasy za poznáním, které Vás seznámí s historií i současností, s architekturou a technickými památkami, ale hlavně s turistickými atraktivitami zdejšího kraje.