Smržovské hledačky aneb Bez mobilu, bez majlu věnujem se detailu

Již několik týdnů si dvě hledačky můžete projít přímo ve Smržovce. Hledačka neboli quest je cesta, zábava i poučení. Je to hra. Hráli jste někdy šipkovanou nebo hledali poklad? Určitě ano. I v questingu si něco podobného vyzkoušíte. Vydáte se na cestu, budete hledat indicie a luštit tajenku. Nepotřebujete více než tužku a list papíru, na kterém je, většinou formou veršů, popsaná trasa podle orientačních bodů. Splníte úkoly, vyluštíte tajenku a poklad bude váš. Je to jednoduché. Tato hra není omezena věkem, stačí umět číst a sledovat okolí. List papíru, na kterém je mapa a úkoly, dostanete v Parkhotelu nebo smržovském infocentru. Podrobné informace včetně mapy a úkolů najdete na našich webových stránkách Volný čas – hledačky, aktuální informace na facebooku – Smržovské hledačky. Hledačka je vhodná pro jednotlivce, rodiny i skupiny všech věkových kategorií.


Hledám, hledáš, hledáme

Hledačka Na svatého Jiří vylézají hadi a (je)štíři je v lesoparku – snadná, cca 500 m dlouhá, povede vás po cestách a pěšinách v okolí Parkhotelu, je sjízdná i pro kočárky, jen ve dvou místech je třeba obejít schůdky či schody. Trasa je zvláště vhodná pro milovníky plazů obecně a užovek, zmijí, ještěrek a slepýšů zvlášť. Spokojeni budou též dobří počtáři, luštitelé křížovek a milovníci dalekých výhledů. Cesta začíná v lesoparku blízko budovy Parkhotelu, svou odměnu po sdělení tajenky získáte přímo v Parkhotelu u obsluhy v restauraci.

Tuto hledačku úspěšně prošlo několik desítek lidí již při jejím otevření 24. dubna v rámci Dne Země, úspěšně ji absolvovaly i děti z přírodovědného kroužku Jeřabinky z Jizerek, další pak v rámci květnového Prolínání. Na cestu se můžete vydat kdykoliv. 

 

 

 

Hledačka S humorem a nadsázkou mezi dvěma moři procházkou aneb (zatím) Druhá smržovská hledačka vás povede od smržovského Parkhotelu k rozhledně Nisanka v Nové Vsi nad Nisou. Je cca 3, 5 km dlouhá s převýšením 45 metrů, půjdete po cestách asfaltových, lesních, štěrkových a travnatých, ale všechny jsou dobře schůdné; asi 300 metrů vede po dřevěném haťovém chodníčku dobře sjízdném i pro kočárky; na trase jsou jediné schody, kde budou kočárky potřebovat pomoc -  lze snadno obejít s minimální ztrátou času. Hledačka je zvláště vhodná pro milovníky dalekých rozhledů, jizerskohorských rozhleden a hledače pramenů. Dospělí úkoly hravě zvládnou v jakémkoli věku, děti budou potřebovat pomoc. Ideální pro rodinu napříč generacemi. Tuto hledačku jako první vyzkoušely děti ze Smržovky při Prolínání a několik rodin, od kterých jsme tak měli cennou zpětnou vazbu. I na tuto cestu se můžete vydat kdykoliv. Vaše cesta začíná přímo u budovy Parkhotelu, svou odměnu po úspěšném vyluštění tajenky najdete ve volné přírodě.

 

 

 

Zájemcům o hledačky na různých místech republiky slouží stránky www.questing.cz. Podrobné povídání o hledačkách najdete ve Smržovském zpravodaji Duben 2016 na str. 8 - v archivu na www.smrzovka.cz – Společenské dění – Smržovský zpravodaj.

Přejeme vám příjemné hledání a těšíme se na vaše dojmy, k jejichž sdělení slouží notýsek v cíli vaší cesty.

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací o cookies..